Czy półgodzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki ma wpływ na jej działanie antykoncepcyjne?

Czy 8. dnia, po 7-dniowej przerwie w przyjmowaniu tabletek, podczas której współżyłam, muszę przyjąć tabletkę o ustalonej, stałej porze? Czy może być np. spóźnienie półgodzinne? Czy to ma jakiś wpływ na działanie antykoncepcyjne tabletek i mogę zajść w ciążę?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może się Pani spóźnić z przyjęciem tabletki maksymalnie do 12 godzin. Po tym czasie ryzyko ciąży istotnie wzrośnie.