Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy polineuropatia nabyta jest uleczalna w młodym wieku?

Witam. Czy polineuropatia nabyta jest uleczalna w młodym wieku. Mam ją od 3 tygodni. , było to zatrucie papierosami. Przestałem palić. Czy poprzez zdrowy tryb życia, aktywny, zdrowe odżywianie, nawadnianie jestem w stanie zregenerować swój system. Mam 22 lata.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 12 miesięcy temu

Trudno ocenić bez Pacjenta! na pewno zdrowy tryb życia, bez tytoniu i odpowiednia dieta, suplementacja witamin, beda pomocne ; Wyniki zależnie od objawów, stanu pacjenta; obciążeń chorobowych! Konieczna pełna konsultacja: wywiad, Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0

Leczenie neuropatii jest trudne i złożone. W zasadzie nie istnieją leki zatrzymujące postęp choroby. Leczenie skupia się głownie na uśmierzaniu bólu. Skuteczność klasycznych leków przeciwbólowych jest niewielka. Do leków mających działanie przeciwbólowe należą niektóre leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe. Pomocniczo stosuje się dożylne wlewy z lidokainy oraz miejscowo kapsaicynę. Stosuje się też leki poprawiające funkcjonowanie uszkodzonych nerwów: kwas α-liponowy (ALA) oraz witaminy z grupy B, generalnie są to leki zarejestrowane do leczenia polineuropatii cukrzycowej, lecz można je stosować również w innych rodzajach polineuropatii.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy