Czy polip kosmkowy to zmiana rakowa?

Dzień dobry, Ostatnio miałam robiona gastroskopie. Otrzymałam następujący wynik badania: "Przełyk bez zmian. Linia Z zlokalizowana jest na górnej granicy fałdów zołądkowych i wygląda prawidłowo. Powyzej linii Z widoczna jest 7-8 mm linijna nadzerka, pod którą uwidoczniono 10 mm polipa o "kosmkowej" powierzchni - wycinki but 2. Wpust od góry i w inwersji jest nieszczelny. Żołądek podatny na rozdymanie o prawidiowej perystaltyce. W sklepieniu żoładka uwidoczniono i usunięto szczypcami 2 mm polipa - but 1. Poza tym błona sluzowa zołądka prawidłowa. Odźwiernik symetryczny drożny. Opuszka XII-cy część zaopuszkowa są bez zmian. Z antrum i trzonu pobrano wycinki na test ureazowy." Czy polip kosmkowy to zmiana rakowa?

Szanowna Pani, polip kosmkowy nie jest zmianą nowotworową jednakże może predysponować do wystąpienia raka w przyszłości. Pozdrawiam