Czy polip może oznaczać przerzuty u osoby po leczeniu nowotworowym?

Mój tata (54 lata) miał dwa lata temu całkowitą resekcję żołądka po zdiagnozowanym nowotworze złośliwym. Teraz podczas kontrolnego badania usg znaleziono polip 5mmx5mm na woreczku żółciowym. Następna kontrola za pół roku. Czy biorąc pod uwagę wcześniejszą chorobę taty mogą to być przerzuty i rozwinąć się nowotwór?

Lek. Paweł Szadkowski

Polip pęcherzyka żółciowego jest dość częstym schorzeniem i mało prawdopodobne, aby stanowił przerzut. Oczywiście nie da się wykluczyć, że zmiana w pęcherzyku nie jest zmianą nowotworową - dlatego lekarz kazał obserwować zmianę.