Czy polip w woreczku jest przeciwwskazaniem do stosowania plastrów antykoncepcyjnych?

Dzien dobry Mam polip w woreczku, 0,8 mm , w ostatnim badaniu usg lekarz zalecił obserwację po 3 i 6 miesiacach czy nie rośnie. Chce zacząć stosować antykoncepcje hormonalna w formie plastrów, czy polip jest do tego przeciwwskazaniem? Czy taka forma antykoncepcji moze spowodowac lub przyspieszyć przeksztalcenie się polipa w grożną zmianę czy tez nie? Czy ten rodzaj antykoncepcji hormonalnej w postaci plastrów ma jakiś wpływ na polip? czy ewentualne powstanie groznej zmiany jest zależne od tego czy stosowałabym antykoncepcję hormonalną w plastrach czy tez nie ?Prosze o odpowiedz i dziekuje, pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie jest to bezwzględne przeciwwskazanie do stosowania antykoncepcji. Natomiast może mieć wpływ na transformację nowotworową polipa w zmianę złośliwą. Pozdrawiam.