Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy Polopiryna S rozrzedza krew?

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie tabletki Polopiryna S czy ona też rodzerza krew tak jak Aspirine Cardio.Czy te leki czym się różnią i czy można je stosować zamiennie. Mam na jednej nodze spore żylaki i nie wiem czy mogę brać polipiryne gdy jestem przeziębiona. Czy te polipiryny maja taki sam skład i takie same działanie. Czy w moim przypadku jest możliwe w ogole stosowanie tych leków czy któras z nich jest bardziej wskazana. W aptece pani nie potrafila mi doradzić .Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tego gdyż nie chzialabym popełnić jakiegoś błędu. Serdecznie dziękuję za odpowiedź i gorąco pozdrawiam
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Leki, których nie powinno się zażywać przed operacją plastyczną

Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
79 poziom zaufania

W obu tabletkach znajduje się ta sama substancja czynna jednak w innych dawkach, Aspirine Cardio -100 mg (75-100 mg to dawka zalecana do przewlekłego stosowania u osób z chorobami serca), Polipiryna S - 500 mg, dlatego efekt wywoływany przez te leki jest inny. Aspirine Cardio - przeciwkrzepliwy, Polopiryna przeciwgorączkowy, przeciwzapalny, przeciwbólowy.
Pozdrawiam

umów wizytę 0
Lek. Judyta Samul Stażysta/Rezydent, Warszawa
46 poziom zaufania

Witam,
Tak, składnikiem obu leków jest kwas acetylosalicylowy, który ma działanie antyagregacyjne. W pierwszym wymienionym przez Panią preparacie występuje jednak w większej dawce. Dawkowanie leku należy ustalić z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam

umów wizytę 0
Lek. Magdalena Mroczek Stażysta/Rezydent, Warszawa
77 poziom zaufania

Polopiryna S i Aspirine zawierają tę sama substancję czynną. Jest nią kwas acetylosalicylowy. Substancja ta zalecana jest w wielu różnych wskazaniach.

Kwas acetylosalicylowy zalecany jest jako "lek rozrzedzający krew" przy chorobach serca i udarach. Wywiera on działanie antytromboagregacyjne i przyjmowany w dawce 100 mg raz dziennie wywiera działanie profilaktyczne np. przy udarach. Zapobiega on w tym wskazaniu tworzeniu się skrzepów i powstawaniu nowych udarów. W takim wskazaniu przyjmowany może być do końca życia.

Z kolei kwas actylosalicylowy w większych dawkach takich jak 500-1000 mg stosowany jest w stanach gorączkowych, przy przeziębieniu, w bólach różnego rodzaju, w tym w migrenowych bólach głowy, przy bolesnym miesiączkowaniu, chorobie reumatyczna i gośćcowej, w zapobieganiu zakrzepicy naczyń krwionośnych i zapobiegawczo przed zawałem serca. Nie powinno się, w przypadku osób dorosłych, przyjmować ponad 3 g leku w przeciągu jednaj doby.

Może Pani brać Polopirynę w przypadku przeziębienia. Żylaki nie są przeciwwskazaniem do stosowania. Ważne jest tylko czy nie bierze Pani innego leku przeciwkrzepliwego, tj. acenokumarolu, heparyny drobnocząsteczkowej, nowych doustnych leków przeciwkrzepliwych. Jeśli tak, musi Pani skonsultować przyjmowanie Polopiryny z lekarzem. Działania niepożądane po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego mogą wystąpić ze strony układu pokarmowego i obejmować wrzody żołądka, powstawanie nowych lub krwawienie z tych, które już istnieją. Czasami mogą też jako działanie niepożądane pojawić się zawroty głowy, nadmierna potliwość czy nudności oraz szum w uszach.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety