Czy połykanie spermy szkodzi?

Czy połykanie spermy szkodzi ?

Mgr Agnieszka Urzynicok

Jeśli mężczyzna jest zdrowy, to nie szkodzi. Nasienie składa się z osocza nasienia (stanowiącego dziewięć dziesiątych objętości) i zawieszonych w nim plemników. W skład osocza wchodzi fruktoza, prostanglandyny, enzymy - hialuronidaza i fibrynolizyna, oraz witamina C, a w skład plemników białka i DNA. Żaden z tych składników nie jest szkodliwy dla zdrowia.

Sperma zdrowego dawcy jest nieszkodliwa.
Ale czysty, zadbany i zdrowo wyglądający dawca może nie być zdrowy...
Osoba połykająca także może być zagrożeniem dla dawcy w praktykach oralnych, jeśli nie jest zdrowa.
Pozdrawiam. JW, Poznań.