Czy pomidory i herbata zielona pomagają?

Mam 13 lat, 160cm wzrostu i ważę 58 kg. Dziękuję za wcześniejsze rady. Mam jeszcze pytanie. Czy pomidory pomagają schudnąć? A zielona herbata? Czy są jakieś warzywa lub owoce, które wspomagają odchudzanie? Ile kcal powinnam spalać i spożywać dziennie? Teraz spalam ok. 200 kcal. Czy to dobrze??? Jakie ćwiczenia by mi Pani proponowała? Ola
13 LAT ponad rok temu

Witam!

Nie istnieją warzywa czy owoce spalające tkankę tłuszczową. Nie ma cudów. Pomidory są mało kaloryczne i bardzo zdrowe. Zawierają duże ilości składników mineralnych (głównie potasu) i witamin (np. witaminy C). Możesz jej jeść praktycznie bez ograniczeń, pamiętaj jednak, że nie można przesadzać z żadnym produktem. Zielona herbata jest polecana wszystkim nie dlatego, że ma właściwości odchudzające, ale jest zdrowa i zawiera wiele substancji prozdrowotnych, m.in. opóźniających starzenie skóry, łagodzących dolegliwości żołądkowe, zwalczających wolne rodniki i wiele innych.

Jeśli chodzi o spalanie i spożywanie kalorii, to nie wiem ile warzysz, mierzysz i jak aktywna fizycznie jesteś. Przeciętnie osoba dorosła (kobieta) ważąca 70 kg i mierząca 175 powinna spożywać około 2000 kcal. Z pewnością nie spalasz 200 kcal dziennie, ponieważ nawet śpiąc są one spalane. Dlatego trudno wyliczyć, ile faktycznie zużywasz energii. Tak zwany bilans energetyczny (ilość energii spożytej i zużytej) powinien wyjść na 0, czyli tyle ile zjadasz, powinno być spalone. Z pewnością przy odpowiednich nawykach żywieniowych i 30 minutach sportu dziennie Twój bilans pozostanie zerowy.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, polecam te ze strony www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.