Czy pomidory wzmacniają odporność?

Czy pomidory mogą wzmocnić odporność? Wydaje się to dziwne, ale tak czytałam w jakimś artykule...

Pomidory są cenne ze względu na zawartość likopenu, który nadaje czerwoną barwę tym warzywom. Likopen należy do grupy przeciwutleniaczy, które redukują wolne rodniki, chronią przed wieloma chorobami oraz oczywiście wzmacniają odporność organizmu. Pomidory zawierają także spore ilości potasu, który reguluje ciśnienie krwi oraz dostarczają błonnika, który usprawnia pracę przewodu pokarmowego. Poza tym są niskokaloryczne i można je spokojnie jeść w dużych ilościach. Polecane są także soki pomidorowe.

Pomidory zwieraja dużo potasu, a także najważniejszy składnik likopen, który działa przeciwzapalnie, zwalcza wolne rodniki i również wzmacnia odporność, Pozdrawiam