Czy pomimo braku miesiączki mogę zajść w ciążę?

Witam! Mam stwierdzoną endometriozę, od kwietnia 2010 roku nie mam okresu. Jestem po laparoskopii torbieli obu jajników. Leczona najpierw O***, teraz lekiem V***, po którym nie mam okresu. Chciałam zapytać, czy jest możliwość zajścia w ciążę? Czy raczej nie, nie stosując żadnej antykoncepcji? Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyjmowany przez Panią preparat nie jest środkiem antykoncepcyjnym, a Pani, jak rozumiem, ma zachowane oba jajnik. Powinna Pani obserwować swój organizm pod kątem objawów płodności i unikać współżycia w okresach, w których się one pojawiają (śluz płodny, zmiany temperatury) bądź stosować dodatkowe zabezpieczenie, np. prezerwatywę. Szansa na ciążę jest nieduża, ale z pewnością nie zerowa.

Pozdrawiam serdecznie!