Czy pomimo okresu można być w ciąży?

Witam! W piątek skończyłam 3 opakowanie. Dzisiaj rano wystąpiło brązowe plamienie a godzinkę później już normalny okres. Zawsze kocham się z chłopakiem do końca i bez dodatkowego zabezpieczenia prócz tabletek. Tabletki stosuję regularnie, nie pije, nie pale, nie było wymiotów ani żadnych powikłań. Jednak boję się, że mogę być w ciąży pomimo okresu czy faktycznie jest to możliwe? I czy solarium może mieć wpływ na skuteczność tabletek? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Poza tym pojawienie się krwawienia znacznie zmniejsza podejrzenie ciąży.
Jednak należy pamiętać,że tabletki nie dają 100% ochrony przed ciążą. Dlatego w przypadku wątpliwości należy wykonać test ciążowy.
Solarium nie obniża skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.
Pozdrawiam