Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy pomimo pojawienia się spóźnionego okresu ciąża jest możliwa?

Witam!
Ostatni okres miałam 07.08.2011, miesiączkę mam co 25-26 dni współżyłam z partnerem po okresie w okolicach 18.08 i potem w kolejne dni także. Za każdym razem nasienie trafiało do środka, okres dostałam dziś, tj. 03.09.2011 późnym popołudniem spóźniony o dwa dni. Chciałam zapytać, czy są jakieś szanse na to, że doszło do zapłodnienia? Robiłam dwa testy - dwa wyszły negatywnie, no i ta miesiączka, która się jednak pojawiła :(
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, M.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Witam serdecznie!

Rozumiem, że Państwo starają się o dziecko. Niestety nie mam dla Pani dobrej wiadomości. Wydaje się, że szanse na ciążę są znikome.

Dwa negatywne wyniki testów ciążowych oraz pojawienie się okresu o niezmienionym charakterze raczej wyklucza ciażę. Przyczyn opóźnienia miesiączki może być wiele, od stosowanych leków, przez zmianę klimatu po stres. U Pań usilnie starających się o ciążę pojawia się dodatkowy czynnik psychiczny, który często utrudnia zapłodnienie.

Oczywiście dla ostatecznego wykluczenia lub potwierdzenia ciąży może Pani wykonać test z krwi opierający się na oznaczeniu stężenia betaHCG we krwi.

Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy