Czy pomimo tego witamina w jakimś stopniu się wchłaniała do organizmu?

Witam. Jestem w 4 miesiącu ciąży od początku przyjmuje witaminę d3. Niestety dopiero zauważyłam ze na 2 ostatnich opakowaniach producent zaznaczył by przyjmować w trakcie posiłku. Niestety tabletki zażywałam dopiero około 2 godziny po kolacji. Czy pomimo tego witamina w jakimś stopniu się wchłaniała do organizmu?

Lek. Paweł Szadkowski

Wchłanianie oczywiście zachodziło, mogło być ono jedynie osłabione. To czy odpowiednia ilość witaminy została przyswojona zależy od dawki jaką pani przyjmowała oraz od pani aktualnego zapotrzebowania. Proszę się jednak nie niepokoić.