Czy pomimo testów negatywnych po terminie miesiączki ciąża jest możliwa?

Witam,
zwracam się z takim zapytaniem. Mam nieregularne cykle 26-30 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 25 czerwca, z mężem współżyłam tydzień temu i 2 tyg. temu - stosunek przerywany. Testy na owulację wykonywałam i niby brak. Dzisiaj 32 dzień cyklu miesiączki brak. Testy ciążowe robię od 5 dni i są negatywne, nawet te o wysokiej czułości pow 10. Byłam dzisiaj u lekarza na usg. Stwierdził, że tak wczesną ciążę nie widać logiczne, ale raczej w niej nie jestem, bo nic nie widać, nawet pęcherzyka ciążowego. Trzon macicy: prawidłowej wielkości w przodozgięciu. Endometrium hiperechogeniczne grubości 9 mm typu II faza. Jajniki prawidłowej echostruktury, cez zmian. Dostałam luteinę 3 razy po 1 przez 10 dni Proszę powiedzieć czy owulacja mogła się aż tak bezwiednie przesunąć. Kiedy mogę wykonać test. Lekarz powiedział, że test raczej nie kłamie. Wychodziły negatywne. Ale czy zdarza się pacjentkom często aż takie przesunięcie owulacji, czy mogę być w ciąży? Kiedy zrobić test?
I czy lepiej badanie krwi i kiedy? Aby mieć pewność? A chciałabym szybciutko.

Witam serdecznie!

Po zapoznaniu się z całą Pani sytuacją można stwierdzić, iż ciąża jest mało prawdopodobna. Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia. Pewne wyniki daje jedynie test z krwi, polegający na oznaczeniu stężenia hormonu betaHCG we krwi. Badanie można wykonać już w 9 dni po ostatnim stosunku.

Przyczyn wydłużenia cyklu może być wiele. Zarówno stres, wprowadzenie rygorystycznej diety, zwiększenie aktywności fizycznej, a także wszelkiego rodzaju infekcje i stosowane leki mogą opóźnić wystąpienie miesiączki. Trudno jest jednak jednoznacznie ustalić przyczynę wydłużenia cyklu. W podobnych sytuacjach wskazana jest samoobserwacja, a w przypadku ponownych zmian długości cyklu w kolejnych miesiącach niezbędna jest diagnostyka zaburzeń miesiączkowania.

W chwili obecnej może Pani wykonać test z krwi, by mieć całkowitą pewność co do Pani stanu. W przypadku negatywnego wyniku powinna Pani zastosować się do zaleceń lekarza i rozpocząć przyjmowanie przepisanego leku, który wywoła Pani miesiączkę.

Pozdrawiam