Czy pomimo wystąpienia okresu jest szansa na ciążę?

Witam. 21.02 Partner skończył we mnie. Przypadkowo ale stało się. 23.02 byłam u ginekologa po tabletkę "po". Miałam duże wątpliwości czy ja wziąć więc zapytałam lekarza czy jest duże prawdopodobieństwo że jednak będę w ciąży. Obliczyl dni powiedział że tak ponieważ byłam po owulacji.. Z tego też powodu wypisać mi silniejsza tabletkę. Zdecydowaliśmy że jej nie wezmę. 05.03 dostałam miesiączke. Przeważnie mam co 30-31 dni ale luty miał 28 więc wypadła jakby w terminie. Zdziwiłam się bo akurat tego 23 podczas powrotu do domu nagle bardzo mocno zaklulo mnie w podbrzuszu. Typowo jajniki.. jednak 2 dni po wytrysku to raczej nie z tym związane Żadne zagniezdzenie itd. Później bolało mnie w kregoslupie. Objawy całkowicie jak przy 1 ciąży. Ale własne 05.03 dostałam miesiączke z tym że była inna niż poprzednie zawsze miałam max 3 dni. Tą poprzedzila biala wydzielina bezzapachowa. Lekarz podczas badania ne stwierdził żadnych chorób itp jedynie lekkie tylozgiecie macicy ale nie uznał tego za duży problem. Ta miesiączka była jakby mocniejsza. Najpierw jasniutka krew.. jakby zmieszana z wodą.. Później taka ciemna z jakimis strzepkami.. Po bardzo długim czasie miałam tak bolesny dzień. Trwała do 9.03 .. 10.03 jeszcze miałam tampon bo na papierze jeszcze była nie krew a krwista wydzielina jakby że sluzem .. zawsze w krzyzu i podbrzuszu bolało mnie jeden dzień. Pierwszy miesiączki i to kilka godzin bo pojawienie się jej. Teraz nadal boli mnie podbrzusze.. tak jakby dokładnie w ciąży powiekszala się macica do tego jakoś bulgocze mi w podbrzuszu co tylko słyszę nie przeszkadza.. I ból w kregoslupie. Wczoraj podczas zmywania naczyń nie mogłam ustac. Dziś znów bardziej odcinek ledzwiowy nadal pobolewanie w podbrzuszu.. dodatkowo dziwna chec na mandarynki hehehe co mnie troszkę rozbawilo bo wczoraj jadłam i jadłam. Mdlosci po wypiciu kawy dzisiaj a wczoraj jakoś 1 mi nie smakowała ale po długim czasie miałam ochotę na poobiednia i tez jakoś nie czułam zbytnio jej smaku. Co dziwne zasnęłam na 1.5 H nie zdarza mi się to. Jestem jakoś spokojniejsza co też jest inne bo przez długi okres ostatnio byłam nerwowa rozdrażniona były objawy natretnych myśli podczas codziennych czynności dodam że przy 1 ciąży tak miałam. Właśnie taki spokój wyciszenie tylko że od razu nie dostałam miesiączki. Ten ból szczególnie podczas dłuższego stania również towarzyszył. Do tego pobolewa mnie głowa. A i najdziwniejsze.. nie miałam zbytnio powiekszonych piersi jak to mam przed miesiączka zawsze dużo większe. Trochę bolały ale jakoś 1 dzień. Za to pośladki i uda tak jak zwykle też powiększone nie zmalaly po okresie co zawsze dzieje się nawet dzień po. Tak jakby wszystko schodzi. Czy jest w ogóle prawdopodobieństwo że jestem w ciąży ?? Robiłam chyba 4 testy taka byłam zestresowana. Pierwsze negatywne ale ostatni niby negatywny ale zostawiłam go i niby po 5 min wynik jest nieważny. Z tym że każdy inny nawet po całym dniu była 1 kreska a ten ostatni po jakimś czasie pojawiła się ta druga. Na pewno było to dłużej niż 5 min czy godzina ale jednak. Nie mam żadnych urojen co do ciąży.. stresu też nie właśnie przeciwnie w ostatnich dniach się uspokoiło. Nie bardzo smakowało mi mięso a właśnie ok tydzień po tej sytuacji z wytryskiem swieze tak mi smierdzialo że nie mogłam wytrzymać chociaż Partner mówił że jest wszystko ok. Wczoraj wieprzowina jakoś mi nie wchodziła. Brzuch jak brzuch jakis zaokraglony jak siadam to zaraz były faldki a teraz jakby "sztywniejszy". Teraz właśnie jak byłam w toalecie umylam ręce i też jakoś dziwnie się zrobiło. Tak jakbym miała zemdlec. Nie mam anemii itd badania dobrem cytologia robiona w wakacje ale dobra i ostatnio ginekolog mówił że jest wszystko dobrze. Po tej miesiaczce na papierze miałam też taki brunatny kolor a w ostatnim czasie miesiączka zwykła 3 dni później niż. Żadnych plamien. Nie wiem czy robić test czy to możliwe że jednak się udało zagniezdzic a dostałam miesiączke. Tylko że to też nazwałabym mocnym ale dziwnym krwawieniem a nie moja miesiączka. Partner pierwsze dziecko miał od razu. Nawet nie skonczyl do końca tylko z tego co mówił poczuł parę kropelek i wyszedł ale ma silne plemniki. Teraz ok 20 min temu byłam w toalecie a znów chce mi się siku.. jakieś sugestie ??

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Czasem jeszcze do końca pierwszego trymestru mogą występować w miarę regularne krwawienia, które przypominają krwawienia miesięczne. Proponuję wykonać jeszcze jeden test ciążowy a w razie jakichkolwiek wątpliwości udać się do lekarza ginekologa. On na podstawie badań z krwi, usg i badania ginekologicznego będzie mógł rozwiać Pani wątpliwości.