Czy pomóc bratu w tych trudnych chwilach?

Witam, Brat nie utrzymywał z nami kontaktu od ok 6 lat. Był alkoholikiem, mieszka za granicą, nie pije 3 lata.Po śmierci mamy (8mies temu) wznowiliśmy kontakty. Już od pierwszego spotkania wiedziałam że coś jest nie tak. Nie chciał iść do lekarza. W końcu za namową moją i dzieci udał się do lekarza.Okzało się że to rak z przerzutami do płuc. Pierwsza moja myśl była taka aby wsiąść w samolot i lecieć.Napisał mi żebym nie przylatywała, że potrzebuje spokoju i nie chce się czuć jak umierający. Nie wiem co robić. Pytałam go po raz drugi. Napisał że już raz mi wyjaśnił i koniec tematu. Proszę o poradę. Czy powinnam mimo to polecieć? Są tam jego dzieci ale pracują i nie są w stanie przebywać z nim w szpitalu. Ja mogłabym mu towarzyszyć, ale nie wiem czy powinnam to robić mimo jego woli. A może on tylko tak myśli a jakby mnie zobaczył było by mu lepiej?

Szanowna Pani,
biorąc pod uwagę to, co Pani pisze - dochodzę do wniosku, że brat jest w pociągu szybkich linii (hyperloop) do nieba (przerzuty do płuc), później do mózgu i kontakt może być utrudniony. Jeśli uszanuje Pani wolę brata; "potrzebuje spokoju i nie chce się czuć jak umierający", nie zaspokoi Pani swoich potrzeb wynikających z chęci wsparcia brata w trudnych chwilach, bardzo wzruszających sytuacji. Możliwe, że brat chciałby, żeby Pani pamiętała jego zdrowego, nie wyniszczonego postępem choroby. Z Pani opisu wynika, że macie Państwo możliwość kontaktowania się - piszecie ze sobą, w takiej formie można też wspierać bliską osobę.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem Pani chęć osobistego wsparcia Brata..., jednak nie pozostaje Pani nic innego, jak uszanowanie Jego decyzji.

Myślę, że taki komunikat do Brata, że jest dla Pani ważny i jeśli miałby potrzebę spotkać się z Panią, to jest Pani otwarta.

Z przesłaniem dla Pani i Brata Tego, Co jest teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605