Czy pomoc osoby najbliższej poprzez całodobową kontrolę pomoże w uzależnieniu od mefedronu?

Od 3 tygodni biorę mefedron nie codziennie ale coraz częściej mnie ciągnie... Jak z tym skończyć? Czy pomoc osoby najbliższej poprzez całodobową kontrolę pomoże? i jaki okres musi upłynąć?

Silna wola i wsparcie najbliższych niekiedy wystarczy. Tu ważna jest też siła charakteru. Warto jednak skorzystać z pomocy psychologa nawet profilaktycznie, by nie powrócić do uzależnienia lub popaść w inne.

Obawiam się, że to nie takie proste. Samo nie przejdzie. Mam poważne wątpliwości na ile może pomóc także taka całodobowa opieka ze strony bliskich, a na ile dostarczy nowych problemów. To Pan musi skutecznie sobie z tematem poradzić. Aby jednak to się udało powinien Pan zrozumieć mechanizmy rządzące uzależnieniem, zapewnić sobie stałą motywację, tak aby nawet za dalszy okres czasu nie przeżyć nawrotu, zrozumieć jak właściwie rozwinęło się Pana uzależnienie, oraz jaką rolę odgrywał narkotyk. To nie są łatwe rzeczy, a pomóc w tym może jedynie specjalista. Sugeruję zatem rozpoczęcie terapii.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

http://www.gabinetzmian.pl