Czy pomogłaby tu zmiana tabletek na inne?

Witam! Mam pytanie odnośnie leku Parogen.Biorę go dopiero 5 tyg.,czuję się lepiej.Jednak zupełnie nie mam ochoty na seks.Czy to normalne i jak długo może trwać taki stan??Bo lepsze samopoczucie jest ok ale nie mogę też cały czas odmawiać partnerowi.Czy może pomogłaby zmiana tabletek na inne?Dodam,że mam nerwicę lękową.Z góry dziękuję za odpowiedz! Pozdrawiam!

Niestety, jest bardzo prawdopodobnie, że to Parogen obniżył Pani libido. To działanie niepożądane występuje bardzo często. Powinna Pani to zgłosić podczas najbliższej wizyty u psychiatry, który zalecił lek. Da to Państwu szansę na przegląd możliwych strategii postępowania w tym przypadku. Niestety większość leków przeciwdepresyjnych obniża libido. Psychiatra powinien być w stanie zaproponować Pani inną substancję czynną nie wywierającą takiego działania. Proszę jednak pamiętać, że nigdy nie wiemy, czy nowy lek będzie równie skuteczny jak aktualnie przyjmowany i jak będzie on tolerowany.

Witam Panią
Kwestię zmiany leków powinna Pani skonsultować
z lekarzem prowadzącym.
Zastąpienie jednego leku drugim raczej nie rozwiąże
Pani problemu.
Nie ma też gwarancji, że zadziała.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że farmakologia
jest leczeniem objawowym.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym
działaniu tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości
stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć nerwicę lękową
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy nerwicy lękowej,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób wyleczenia choroby.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl