Czy pomoże, jeśli się przestawię na jogurty naturalne, warzywa gotowane, owoce, wodę, zieloną i czerwoną herbatę?

Nie będę się rozpisywać, bo już we wcześniejszym artykule podawałam swoje odpowiedzi, ale w skrócie. Mam 163 cm wzrostu i ważę 59 kg... niedobrze... Mam 2 miesiące na schudnięcie 8 kg, przynajmniej. Czy jeśli będę jadła jogurty, warzywa, owoce, musli, jakieś mięso - typu pierś z kurczaka plus oczywiście ćwiczenia, to czy mi się to uda? Jak zatrzymać później tę wagę? Jest to dla mnie o tyle trudne, bo pracuję 4 dni i 4 dni mam wolne. Pracuję od 6.00 do 18.00, wstaję o 4.00 i jestem na nogach gdzieś do 22.00. W dni wolne śpię dłużej, bo do 9.00, a idę spać też ok. 22.00 i tak to wygląda.

Mam pracę stojącą, stoję 11 godzin, w tym 2 przerwy po 30 minut. Moją wadą jest łakomstwo na słodycze, czekoladę, cukierki, batoniki, itp.:( Czy pomoże, jeśli się przestawię na jogurty naturalne, Activię, warzywa gotowane, owoce typu: jabłka, banany, grejpfruty, wodę, zieloną i czerwoną herbatkę?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Pani styl życia utrudnia regularne spożywanie posiłków, które jest podstawą spadku nadwagi i utrzymania prawidłowej masy ciała. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywa się znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku można nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej.

W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych, tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.

Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia! Poprawia ono tempo przemiany materii oraz pamięć i koncentrację.

Jeśli zrezygnuje Pani z podjadania słodyczy, a zastąpi je warzywami, w mniejszym stopniu owocami oraz zdrowymi, pożywnymi posiłkami, Pani masa ciała ulegnie zmniejszeniu. Jednak proces odchudzania, aby nie wystąpił efekt jojo wymaga czasu. 8kg w ciągu 2 miesięcy to maksimum na jakie może sobie Pani pozwolić.

Jednak przy Pani masie ciała, (która jest w normie) spadek może być wolniejszy i osiągnąć około 4 kg. Wszystko zależy od poprzedniego stylu życia i odżywiania. Nie należy odchudzać się na siłę,. Ponieważ po kilku miesiącach od utraty wagi, kilogramy powrócą z nawiązką.

Proszę zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Proszę również pamiętać o aktywności fizycznej. Dieta połączona z aktywnością fizyczną z pewnością przyniesie efekt, jednak nie będzie on natychmiastowy. Organizm potrzebuje czasu, aby spalić tkankę tłuszczową i przyzwyczaić się do nowego stylu życia. Proszę zajrzeć na stronę poświęconą aktywności fizycznej http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam