Czy poniższe objawy wskazują na zapalenie zatok?

Witam, od 3 miesiecy odczuwam ból szarpiący kilkusekundowy pojawiający sie w ciągu dnia najbardziej dokucza rano lub wieczorem. Zlokalizowany jest tylko po lewej stronie wychodzi od nasady nosa przy oczodole i rozchodzi się na lewa cześć czoła. Czasami łączy się to z delikatnym cmieni w lewej skroni . Nie jest to ból silny ( nie biorę leków przeciwbólowych) raczej irytujący i stresujący ze to coś poważnego. Zauważyłam ze codziennie rano muszę się pozbywać z gardła wydzieliny. Roznie czasami biała czasami zielonkawa. Czasami mniej czasami więcej W nosie nad ranem przeschnieta śluzówka i cały czas coś w niewielkich ilościach się gromadzi i przeszkadza. Często rano wydmuchuje drobiny krwi. W ubiegłym tyg byłam przeziębiona przy oczyszczaniu nosa katar był biały ale kilka razy jakby z głębszych okolic nosa wydmuchiwalam gęsta zielona wydzielinę. Katar trwał długo bo około dwa tyg a nadal w ciągu dnia czuje potrzebę czyszczenia nosa. Rano wydzielina jest zielonkawa a w ciągu dnia przezroczysta ciągnąca w niewielkich ilościach. Nie mam gorączki zatkanie nosa odczuwam jedynie jako przepchnięcie śluzówki. Czy to może być zapalenie zatok? do kogo powinnam sie udać? Do laryngologa ? Neurologa?

Objawy są typowe dla zapalenia zatok. Proszę nie wydmuchiwać nosa, bo ten zwyczaj powoduje usunięcie 20% wydzieliny, a pozostałe 80% wdmuchuje się do zatok powodując jednocześnie uraz ciśnieniowy. Wydzielinę można odchrząkiwać lub wypłukiwać roztworem soli fizjologicznej. Konieczne leczenie u laryngologa.