Czy poniższe wyniki badań świadczą o problemach z tarczycą?

Witam, Zastanawiam się nad swoimi wynikami. Od dłuższego czasu źle się czuję i bardzo spada mi żelazo. Zrobiłam badania i wyniki które mnie zaniepokoiły to: - Cholesterol 199,4 (norma 0-200) - TSH 0,58 (norma 0,35-4,99) - FT4 1,22 ng/dl (norma 0,93-1,7) Ogólnie morfologia słaba ale jeszcze w normie ale to przypuszczam z powodu spadku żelaza. Na razie czekam jeszcze za wynikami FT3 i antygenów. Czy to mogą być problemy z tarczycą? Dodam że żelazo spada mi już od dwóch lat. Ostatnie badanie na poziomie 35 (norma zaczyna się od 60). Nie wiem z jakiego powodu. ucieka mi też magnez. Jestem po gastroskopii i kolonoskopii - tu jest wszystko w porządku. Ginekologicznie też ok. Jedyne wyniki które zwracają jeszcze moją uwagę to spadające TSH o którym pisałam (jeszcze rok temu było na poziomie 0,64) oraz podwyższony cholesterol który wcześniej miałam na poziomie 140. Dlatego moje podejrzenie w stronę jakiejś choroby tarczycy. Do tego dochodzi straszna suchość skóry, bezsenność i zarazem senność, oczywiście notoryczne zmęczenie, stany depresyjne, problemy z oddychaniem, kołatanie serca, ciągle mi zimno i dziwne miesiączki które były bardzo nieregularne ale starałam się je regulować lekami antykoncepcyjnymi. Trochę się zmieniło ale nie do końca. Do tego zaparcia, wypadanie włosów, problemy z pamięcią i bolące kolana. Wydaje mi się że prawidłowy wynik powinien oscylować mniej więcej pomiędzy wartościami wyznaczającymi normę. A cholesterol i TSH widocznie nie są tak ekstra w normie. Co Pan teraz na to powie? Bardzo chciałabym dostać jakąś wskazówkę gdzie mogę szukać bo niestety nie o dietę tutaj chodzi. Anna

Szanowna Pani, zalecam wizytę u endokrynologa, należy wykonać bardziej szczegółowe badania w kierunku zaburzeń funkcji tarczycy. Serdecznie pozdrawiam