Czy ponownie mogą zacząć się psychozy?

dzien dobry, chcialabym zapytac co mozna zrobic w takiej sytuacji - moja siostra ma 32 lata, choruje na zaburzenie schizoafektywne/CHAD od 10 lat. w tym czasie miala 2 nawroty choroby w postaci psychozy. 2,5 roku temu sama odstawila leki (chciala schudnac), zaczely sie objawy psychotyczne i wyladowala w szpitalu. problem jest taki ze ona sama probuje sie leczyc. jest psychiatra. teraz zaczela z mezem myslec o ciazy dlatego znowu zaczela odstawiac leki przeciwpsychotyczne i przeciwdepresyjne. u lekarza byla ostatnio 3 tyg. temu, nie wiem czy jej lekarz wie o jej odstawianiu lekow, prawdopodobnie z nim konsultowala tylko odstawienie antydepresantow. zrobila sie depresyjna, ale nie to jest problemem. chodzi o to ze boimy sie ze wpadnie w psychoze po raz kolejny. rodzice wpadli w szał gdy dowiedieli sie ze odstawia leki. tata probowal z nia gadac spokojnie, ale mowil podniesionym glosem i powtarzal w kolko to samo, a mama zaczela histeryzowac i panikowac. siostra w koncu postanowila wyjsc z domu a rodzice na sile probowali ja zatrzymac bojac sie ze jak pare lat temu po podobnej sytuacji zacznie sie psychoza. ja nie widze by miala jakies objawy wytworcze. mowi normalnie, wiem ze spi, pracuje. mimo to rodzice panikuja. ja nie wiem co mam zrobic. powiedzialam jej tylko ze nie powinna odstawiac lekow na spokojnie i sie zgodizla i koneic tematu. mimo to boje sie ze po raz kolejny zaczna sie objawy psychozy. rodzice o niczym innym nie mowia. co mozemy zrobic? czy moge rodzicom wytlumaczyc? nie wiem czy oni przesadzaja, czy moze ja bagatelizuje cos waznego :(

Szanowna Pani,

wskazana jest psychoterapia jako metoda leczenia równolegle z farmakoterapią, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny, siostra potrzebuje pomocy specjalistycznej, kompleksowego leczenia, wsparcia psychoterapeutycznego.
Pozdrawiam serdecznie