Czy ponownie muszę wykonać operację płukania zatok?

Witam mam pytanie jestem już 2 miesiące po operacji przegrody i usunięcia polipów zatok szczękowy. I jak sobie robię płukane to tylko z jednej zatoki szczękowej mi wypływa ta woda a z drugiej nie. Wcześniej lekarze nie mogli zajrzeć mi to tej zatoki szczękowej i żaden lekarz po zabiegu nie dostał się do tej zatoki. Pytanie czy znowu muszę iść się poddać operacji. Jak się okaże że jest nie drożna. Co mi grozi z tą zatoką?. Czy będzie mnie znów boleć. Powiem że już mnie coś pobolewanie ale tłumacze sobię że pogoda.

Nie płucz zatok w domu to szkodliwy i grożący zakażeniem brudny zabieg. nie ma możliwości płukania zatok w warunkach domowych. Nie mam pojęcia dla czego lekarze z dyplomem polecają ten szkodliwy zabieg płukania zatok. Przecież to kupy się nie trzyma. Producent tego specyfiku coś dał dochtorowi?