Czy ponownie zapisać się na zabieg usunięcia kamienia z pęcherzyka żółciowego?

Dwa lata temu w wyniku silnego ataku wykryto temu kamień w woreczku żółciowym 22mm na ścianie woreczka polipy oraz nieznane echo w dnie, po pół roku miałem planowany zabieg z powodu braku pieniędzy szpital odwołał zabieg musiałem czekać kolejne pół roku na kolejny termin 01.12.17 niestety zachorowałem więc zabieg się nie odbył. Mam pytanie co mam robi dalej zapisać się ponownie, czy żyć z tym. Miałem tylko jeden atak, nie odczuwam boleści ani żadnego dyskomfortu.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Kwalifikację do operacji przeprowadza chirurg i jeżeli ma Pan wątpliwości czy operacja jest potrzebna, to do tego specjalisty należy się zgłosić w pierwszej kolejności. Poza atakami kolki żółciowej w kwalifikacji do operacji bierze się pod uwagę min. wielkość kamieni, obecność i wielkość polipów.