Czy poprzez kontakt ze środkami czystości można zaszkodzić płodowi?

Witam, jestem w 7 (prawie 8) tygodniu ciazy i dzisiaj bezmyslnie umylam umywalke czerwonym domestosem. Teraz czuje go w nozdrzach i bardzo boje sie ze moglam zaszkodzil dziecku. Jest mozliwosc poronienia albo uszkodzenia plodu? Bardzo sie martwie.

Lek. Tomasz Budlewski

należy mieć nadzieję iż nic się nie stanie, ogólnie ryzyko jest raczej niskie, tylko proponuję tego nie powtarzać.