Czy poprzez lek mogła zmienić się owulacja?

Mój cykl zazwyczaj trwał 31 dni. Ostatnio jednak zaczęłam brać lek Verospion, by pozbyć się uporczywego trądziku (tak mi polecił dermatolog). Ostatnią miesiączkę dostałam 08.04 po 38 dniach od wcześniejszej. Współżyłam z partnerem 10.04, drugiego/trzeciego dnia miesiączki - wszedł we mnie bez prezerwatywy na parę minut, ale większość stosunku odbyła się i zakończyła z kondomem. Czy i jaka jest możliwość zajścia w ciążę? Czy lek może zmienić moją owulację? Proszę o wyczerpującą odpowiedź.

Proszę udać się na konsultację do ginekologa, lekarz zleci odpowiednie badania. Bez badań nikt nie stwierdzi ciąży!!!

Lek i wiele innych czynników może opóźnić troszkę miesiączkę.