Czy poprzez różnicę w soczewkach może boleć głowa?

Witam! Chciałbym zapytać czy jeżeli mam wadę wzroku w jednym oku -1,0 natomiast w drugim -3,5 i wyrobię takie soczewki to przez tą różnicę nie będzie mnie boleć głowa, kręcić mi się w głowie? Gdy wyrabiałem okulary (styczeń 2017r.) kazali mi zrobić szkła -1,0 i -2,5 właśnie dlatego że -1,0 i -3,5 to byłaby zbyt duża różnica. Czy po takim czasie noszenia okularów, mogę zwiększyć różnicę w szkłach? Dodam tylko jeszcze, że mam astygnatyzm (przy wyrobie soczewek uwzględnię go również). Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Prosze koniecznie udać się na kontrolne badania do okulisty i ustalić optymalne postępowanie a przede wszystkim sprawdzić stan wzroku