Czy pora wybrać się do psychiatry lub psychologa?

Witam, mam 20 lat, od pewnego czasu nie wiem co się ze mną dzieje. Nie mam na nic ochoty, nie mam siły, apetytu, bolą mnie oczy. Mam jakieś dziwne myśli, czuję się tak jakbym nie był sobą. Nie wiem czy mam się wybrać do psychiatry, czy psychologa. Proszę o pomoc

20 LAT ponad rok temu

Witam!
Warto skorzystać z pomocy obu specjalistów. Psychiatra będzie mógł sprawdzić, czy zmiany w Pana zachowaniu i myśleniu są spowodowane rozwojem zaburzeń psychicznych i czy wymaga Pan leczenia. Psycholog natomiast pomoże Panu w poradzeniu sobie z problemami.
Wsparcie psychologa jest także dobrym uzupełnieniem ewentualnego leczenia psychiatrycznego. Zachęcam Pana do podjęcia się konsultacji specjalistycznych, gdyż dzięki temu pozna Pan przyczyny powstania problemów i będzie mógł poprawić swoje samopoczucie.

Pozdrawiam