Czy porażenie mózgowe jest genetyczne?

witam ,mam 24 lata ,niedługo mam ślub no i tak jak w małżeństwie chce mieć dzieci moje pytanie jest takie : moja mama urodziła 21 lat temu siostrę nie wiem co poszło nie tak podczas porodu ale urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym w stopniu lekkim czy to samo może się zdążyć mi ze tez takie dziecko urodzę czy to jest dziedziczne

Mózgowe Porażenie Dziecięce nie jest schorzeniem genetycznie uwarunkowanym. Nie jest to również stan związany tylko i wyłącznie z przebiegiem porodu, ale niestety z całym okresem ciąży t.j. 9 miesięcy! W związku z czym, jeśli ciąża i poród u Pani będzie przebiegać bez powikłań to dziecko powinno urodzić się zdrowe. Pozdrawiam