Czy poronienie mogło być spowodowane nadżerką i skąd ból w podbrzuszu i po stronie jajników?

Witam!
Bardzo zależy mi na odpowiedzi, ponieważ obecnie nie jestem w kraju, a tu opieka ginekologiczna jest na bardzo niskim poziomie. Straciłam dziecko w 7 tyg ciąży, była to ciąża obumarła i dowiedziałam się o tym w 12 tyg. Poroniłam naturalnie, a 2 usg zrobione później wskazują, że wszystko samo się wyczyściło. Było to 5 tyg temu. Miałam już okres w zeszłym tyg., jednak po jego zakończeniu zaczęłam odczuwać bóle w okolicach macicy i jajników. Są to bóle klujące i ciągnące. Dodam, że stwierdzona u mnie nadżerkę i infekcje, która została leczona antybiotykami. Wczoraj byłam w przychodni i wysłano mnie do szpitala na oddział ginekologiczny lecz pani ginekolog nie była zbyt chętna mi pomóc. Po badaniu i rozmowie ze mną stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Nie ma żadnych niepokojących upławów i owszem jest nadżerka, ale nie trzeba jej leczyć.

Chciałabym ponownie starać się o dziecko lecz bardzo niepokoją mnie te bóle. Czy to normalne po poronieniu, które miało miejsce 5 tyg. temu? Czy to nadżerka może mieć na to wpływ? Cytologię miałam w sierpniu zeszłego roku. Była normalna. Czy powinnam udać się prywatnie do polskiego ginekologa, czy mogę zaufać tutejszej opiece lekarskiej?

Witam serdecznie!

Na samym wstępie chciałabym podkreślić, że postawienie właściwej diagnozy wymaga zebrania dokładnego wywiadu i przeprowadzenia pełnego badania ginekologicznego. Niezależnie od oceny wiedzy i doświadczenia pani doktor, możemy jedynie opierać się na jej diagnozie.

Bóle brzucha są częstymi dolegliwościami po poronieniu. Związane są z obkurczanie jamy macicy. Dolegliwości te mogą trwać jednak nie dłużej niż 2 tygodnie. Jeśli trwają one znacznie dłużej, tak jak u Pani, konieczna jest wizyta kontrolna u lekarza, który wykluczy pozostawienie resztek w jamie macicy i wykluczy zapalenie przydatków. Zawierzając Pani lekarzowi, problemy te możemy wykluczyć.

Doraźnie może Pani stosować leki rozkurczowe. Jeśli ból będzie silny lub będzie Pani potrzebowała stałego stosowania leków przeciwbólowych konieczna będzie konsultacja u innego specjalisty.

Pozdrawiam