Czy potrzebna jest czwarta dawka szczepienia?

Proszę o informację na temat szczepienia dziecka przeciw pneumokokom. Pierwsza dawka w wieku 8 miesięcy, druga w wieku 11,5 i trzecia w wieku 14 miesięcy. Czy potrzebna jest czwarta dawka, gdy szczepienie rozpoczęto po 6 miesiącu życia?

Szczepionka dziesięcio-walentna (PCV-10):
niemowlęta w wieku 6 tyg.- 6 m.ż.

cykl szczepień 3+1: trzy dawki szczepionki, z zachowaniem odstępu co najmniej 1 miesiąca,
cykl szczepień 2+1: dwie dawki co 2 miesiące oraz dawka przypominająca po co najmniej 6 miesiącach, najlepiej w 12-15 m.ż.

• niemowlęta w wieku 7-11 mies.: dwie dawki szczepionki, z zachowaniem odstępu co najmniej 1 mies. oraz dawka przypominająca w drugim roku życia
• dzieci w wieku 12 mies.- 5 lat: dwie dawki, z zachowaniem odstępu co najmniej 2 mies.
Szczepionka trzynasto-walentna (PCV-13):
• niemowlęta w wieku od 6 tyg. do 6 m. ż.

cykl szczepień 3+1: trzy dawki szczepionki z zachowaniem odstępu co najmniej 1 miesiąca oraz dawkę przypominającą, w 11-15 m.ż.
cykl szczepień 2+1: dwie dawki szczepionki z zachowaniem odstępu co najmniej 2 miesięcy oraz dawkę przypominającą, w 11-15 m.ż.

• dzieci powyżej 7 m.ż.: dwie dawki szczepionki z zachowaniem odstępu co najmniej 1 miesiąca i dawkę przypominającą w drugim r.ż.
• dzieci w wieku 12-23 m. ż.: 2 dawki z zachowaniem odstępu co najmniej 2 miesiące
• dzieci i młodzież w wieku 2-17 lat: 1 dawka szczepionki