Czy potrzebna jest operacja, jeśli guzek zniknął?

Ganglion nadgarstka prawego Witam od 5 miesięcy mam na prawym nadgarstku ganglion, od strony wewnętrznej koło żył, lekarz go zdiagnozował i dostałam skierowanie na operację która jest za tydzień. Ręka bardzo bolała promieniowało do palców i kciuk mi cierpł. Ostatnio ręka odpoczywa i guzek prawie zniknął ale ból nadal jest. Mam bardzo ciężką pracę fizyczną i ręka jest non stop obciążona. Moje pytanie brzmi czy jeśli guzek zniknął to potrzebna jest operacja jest co wycinać w środku nadgarstka. Dziękuję za odpowiedź. Magda.

Płyn z wnętrza zmiany mógł się wchłonąć, ale najpewniej torebka ganglionu pozostała. Przy każdym większym wysiłku kończyną ganglion będzie się odnawiał. Usunięcie calości da pewność braku nawrotu tej zmiany, ale jednocześnie niestety nie zapewni braku rozwoju kolejnych ganglionów,