Czy potrzebuję dodatkowej ochrony podczas stosunku?

Witam. Zazwyczaj przyjmuję tabletki antykoncepcyjne o godzinie 23. Niestety, wczoraj wieczorem zapomniałam ją przyjąć o regularnej porze. Połknęłam ją dzisiaj o 11:15. Jestem w pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek Czy potrzebuję dodatkowej ochrony podczas stosunku przez kolejne 7 dni? Czy mam wyższe ryzyko zajścia w ciążę? Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry
Postępowanie w przypadku pominięcia tabletki w 1. tyg.:
- należy przyjąć ostatnią pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe
-przez następne 7 dni należy stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne
-jeśli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywano stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę.
Pozdrawiam