Czy potrzebuję od kardiologa zaświadczenia o zdolności do pracy?

We wrześniu 2018 roku przebylam masywną zatorowość płucną ze wzmianką o ostrym sercu płucnym. Funkcjonuję już normalnie. Można powiedzieć, że niemal wróciłam do sprawności sprzed choroby. Zażywam Xarelto 20mg raz dziennie. Na luty mam umówionych specjalistów, aby wykonać dodatkowe badania pod kątem genetycznym (póki co jest pdjerzenie, że zatorowość była wynikiem tabletek antykoncepcyjnych). Do końca stycznia mam zwolnienie lekarskie. Mój kardiolog, który mnie prowadzi stwierdził, że migey już wracać do pracy. Jednak nie dostałam od niego żadnego zaświadczenia o zdolności. Wiem, że czekają mnie badania u lekarza medycyny pracy. Stąd też moje pytanie: czy potrzebuję takkwi zaświadczenia? Jeśli tak to czy będzie respektowane wystawione przez lekarza rodzinnego? Wizytę u kardiologa mam dopiero w marcu...

Szanowna Pani, orzeczenie o zdolności do pracy i tak wyda lekarz medycyny pracy a nie kardiolog, proszę na wizytę zabrać całą dokumentację związaną z Pani chorobą