Czy potrzebuję wizyty u psychiatry?

Witam. Od paru miesięcy codziennie płacze zamknęłam się na wszystkie osoby z najbliższego otoczenia nawet na babcię z którą kiedyś miałam bardzo dobry kontakt. Nie potrafię wychodzić z domu. Robię to z przymusem. Do pracy też chodzę niechętnie. Przestałam rozmawiać z partnerem najchętniej lezalabym tylko w łóżku. Ciągle krzyczę nawet najmniejsza drobnostka wywołuje u mnie atak krzyku wszystko i wszyscy mnie denerwują i przeszkadzają. Wydaje mi się że się do niczego nie nadaje że nic mi nie wychodzi? OD pewnego czasu mam myśli czy jakbym poszła się zabić to czy by się ktoś przejął. Albo mówię że chciałabym poważnie zachorować i wtedy bym wiedziała komu na mnie zależy. Nie wiem co mam ze sobą już robić. Czy potrzebuje wizyty u psychiatry? Jestem kobietą i mam dopiero 25lat. Dodam jeszcze że przestałam wszystkim ufać ciągle mi się wydaje że mnie wszyscy oklamuja i się ze mnie śmieją że jestem idiotka... najgorsze jest to że potrafię pół dnia się normalnie śmiać A wracam do domu kładę się do łóżka i płacze do wieczora albo się awanturuje. Proszę o poradę. Nie wiem jak sobie z tym poradzić....

Dzień dobry,
Sądzę, że wizyta u psychiatry to bardzo dobry pomysł i doradzałabym również konsultację z psychologiem psychoterapeutą, gdyż najprawdopodobniej jeśli lekarz przepisze leki to mimo wszystko najskuteczniejsze byłoby leczenie kompleksowe a więc farmakoterapia z psychoterapią. Zastanawia mnie to, co ostatnio dzieje się w Pani życiu, że pojawiły się takie objawy bo o tym Pani nie wspomniała. Niestety za mało mam informacji i problem jest zbyt złożony by udzielić jednej skutecznej porady. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani do specjalisty i wszystko się wyjaśni. Nie mogę stawiać diagnozy, ale na podstawie opisu wnioskuję, że mogą to być początki depresji.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Taka wizyta na pewno Pani nie zaszkodzi, a pomoże określić co na dany moment się z Panią dzieje. Im szybciej ona dojdzie do skutku, tym większe prawdopodobieństwo uzyskania fachowej pomocy.