Czy powiedzieć partnerowi o braku orgazmu?

Od 4 lat jestem w stałym związku. Bardzo chciałabym spędzić resztę życia u boku tego mężczyzny. Jednakże przez cały okres naszego związku okłamuję go w kwestii orgazmu. Nigdy nie miałam orgazmu pochwowego, parę razy jedynie łechtaczkowy (sama muszę się stymulować, bo nie potrafię go nauczyć tego odpowiednio robić). Zawsze udaję. Jednakże w związku z tym, że nie chcę być z nikim innym nie wiem czy nie powinnam z nim o tym porozmawiać i powiedzieć mu prawdę. Boję się, że złamię mu tym serce, w zasadzie bardziej boję się, że straci wiarę w siebie, czy coś.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Decyzja o tym, czy powie Pani partnerowi o swoim sekrecie, czy też zachowa go dla siebie należy wyłącznie do Pani. Myślę, że decydując się na życie z partnerem warto uświadomić go, że z Pani strony są jeszcze sprawy w seksie, nad którymi warto popracować. Natomiast to, w jaki sposób on odbierze taką rozmowę zależy od dwóch czynników - jego postawy oraz Pani przekazu.
Jeżeli zdecyduje się Pani mu o tym powiedzieć, warto, żeby przygotowała się Pani do tej rozmowy, potrenowała "na sucho", by dobrać odpowiednie słowa. Dzięki temu partner będzie mógł wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski. Warto w takiej rozmowie podkreślić, że docenia Pani jego starania, ale chciałaby wypróbować inne możliwości pieszczot czy pozycje, które mogą Pani sprawić więcej przyjemności. Warto przed taką decyzją rozpisać sobie wszystkie za i przeciw, by mogła Pani rozważyć ją odpowiednio i być w pełni przekonana, co do podjętych dalszych działań.
Pozdrawiam