Czy powiedzieć psychologowi o swoim zakupoholizmie?

Witam Proszę o pomoc. Mam problem z wydawaniem pieniędzy, w ogóle nie myślę i nie zastanawiam czy coś mi jest potrzebne. Przehulałem już jedną wypłatę, ale zostałem nakryty przez domowników na kupowaniu nie potrzebnych rzeczy. Powoli do mnie dociera co wyprawiam , ale jak będzie okazja znowu wydam pieniądze. Co robić? Chodzę do psychologa . Czy mu o tym powiedzieć? Najlepsze rozwiązanie to wpłacić na konto żeby nie kusiło. Już jestem na skraju wyczerpania nerwowego.

Dzień dobry,

Z całą pewnością powinien Pan opowiedzieć psychologowi o Pańskiej tendencji do nadmiernego wydawania pieniędzy i o braku kontroli nad swoim postępowaniem. Ukrywanie tej informacji powoduje bowiem niepełny Pana obraz - trochę tak, jakby zgłaszając się np. do lekarza z ustawicznym bólem brzucha, zataił Pan przed nim fakt np. nocnego spożywania wysokotłuszczowych i ciężkostrawnych posiłków.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl