Czy powiększający się guz w piersi jest powodem do niepokoju?

Moja mama ma 50 lat, 20 kwietnia była na badaniu, gdzie wykryto w jej prawej piersi guza wielkości 12mm. Dzisiaj była na wizycie u lekarza, który stwierdził, że to z pewnością guz, wyczuwalny, i że od ostatniego badania się powiększył, czy to zła wiadomość? Nikt w rodzinie nie był chory, boję się o jej zdrowie, jakie jest prawdopodobieństwo, że będzie to łagodna zmiana?

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie pani opisu nie można określić charakteru (potencjalnej złośliwości) zmiany. Najlepiej jeśli będą się Państwo dokładnie stosować do zaleceń lekarza prowadzącego. Konieczne jest poszerzenie diagnostyki.