Czy powiększenie brzucha ustąpi?

Jestem niewiele ponad miesiąc po laparotomii (usuwanie dużych mięśniaków) oraz relaparotomii (operacja powikłana krwawieniem i krwiakiem). Od pewnego czasu zauważyłam, że mój brzuch znacznie powiększył się, mimo iż wcześniej był płaski, poza tym jest bardzo tkliwy. Załatwiam się regularnie i nie sądzę, że są to wzdęcia. Odczuwam również bóle w okolicy lędźwiowej, podobne do tych, jakie miałam jeszcze przed operacją. Do tego dochodzą obfite upławy. Ostatnią miesiączkę miałam przed operacjami, 55 dni temu (wcześniej miesiączka pojawiała się regularnie). Jakie mogą być przyczyny tego stanu? Wszystko samo wróci do normy, czy powinnam skontaktować się z lekarzem?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że wskazana jest wizyta zarówno u lekarza ginekologa oraz chirurga ogólnego. po konsultacjach będzie można powiedzieć coś więcej powiedzieć.