Czy powiększenie objętości płuc mogło zafałszować wynik?

Witam. Córka ma 13 lat i jest w klasie sportowej plywackiej oraz trenuje LA. We wrześniu weszła w okres szybkiego wzrostu przed dojrzewaniem. W grudniu miała atak duszności i ucisk w kl.piersiowej. W spiromertii nic nie wyszło, morfologia ok badana co 6m-cY.Przy każdych zawodach biegowych ma coraz większy problem z oddychaniem i zaczyna się dusić.Czy może to być astma wysilkowa? Ja i moja mama również mamy astmę alergiczną.Czy powiększenie obj.płuc przez pływanie mogło zafalszowac wynik spiro?

specjalizuje się w tej chorobie. zapraszam do Łodzi szpital świętej rodziny Wigury 19. może być ze skierowaniem z dopiskiem pilne. poradnia alergologiczna. to na 99 procent astma i objawy są niebezpieczne!! na razie przerwa w treningach!! zapraszam jak najszybciej.  tam jest telefon pozdrawiam Dr n med Tomasz Grzelewski Alergolog pediatra lekarz sportowy.