Czy powiększenie prawej komory serca jest groźne dla mojego dziecka?

Witam. Bardzo się martwię gdyż u mojego dwu letniego synka po badaniu ekg stwierdzono nieznacznie powiększoną prawą komorę serca. Wcześniej, po zapaleniu oskrzeli, stwierdzono szmery i dlatego zalecono wizytę u kardiologa, tam zrobiono ekg. Podczas badania dziecko było bardzo niespokojne i pani doktor stwierdziła, że echo zrobimy za rok. Takie mamy zalecenie, wizyta u kardiologa raz w roku. Czy to może być coś poważnego?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Powiększenie komory serca może być wynikiem wady serca. Proszę jednak pamiętać, że jeżeli dziecko zostało dokładnie zdiagnozowane przez specjalistę kardiologa dziecięcego, to znaczy zostało wykonane badanie ECHO, nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Stan powiększenia komory serca u dziecka może być stanem przejściowym niewymagającym leczenia, a jedynie kontroli. Jeżeli ma Pani jednak wątpliwości, czy badania zostały wykonane proszę skonsultować się z lekarzem.