Czy powiększona aorta może dawać taki objaw?

Często przy przeciąganiu się po wstaniu z łóżka lub z fotela jest wyraźnie słyszalne chrupnięcie, strzelanie bardzo podobne do strzelania palcami niemniej jednak jakby przytłumione, dobywające się z wnętrza klatki piersiowej za mostkiem. Oglądałem rysunki serca i aorty wstępującej, czy powiększona aorta może wydawać taki dźwięk przy ocieraniu się?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie jest możliwe, aby takie dolegliwości były związane z aortą. Najpewniej jest to związane z kręgosłupem -z opisu wynika, iż w odcinku piersiowym, kiedy to podczas naciągania po leżeniu zmienia się ustawienie kręgów, więzadeł itp. Czy poszerzenie aorty było opisane przez radiologa? Jeżeli tak, należy się z wynikiem zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu w celu zaplanowania dalszej diagnostyki.

serdecznie pozdrawiam!