Czy powiększone węzły chłonne to normalny objaw przy chorobie Hashimoto?

Witam ,jestem w stanie zapalnym tarczycy ,Hashimoto z odczynowym powiększonym węzłem chłonnym w lewym płacie .Anty-tpo>600,0 ; anty -tg 26,59;CRP 28,22 DO TEGO hiponatremia,hipokaliemia,raz spadek kortyzolu (pobyt na SOR ); tachykardia ,monocytoza od kilku miesięcy , neutrofilia z limfopenią. HB oraz hematokryt od dawna dolna granica normy czasem poniżej nieznacznie . Plt sukcesywnie w dół teraz 199 . Czy powinnam pomyśleć o wizycie u hematologa czy to normalne przy Hashimoto . Proszę o odpowie

Lek. Katarzyna Szymczak

Powiększony węzeł chłonny jest odczynowy, czyli wtórny do zapalenia, jeśli jeszcze nie było wykonane sugeruję USG jamy brzusznej oraz wizyte u hematologa.
Pozdrawiam