Czy powiększony trzon macicy może świadczyć o ciąży?

Witam. Wczoraj byłam u ginekolga i podczas badania Pani Ginekolog stwierdziła powiększony trzon macicy, co potwierdziło też usg. Nadmienię, że od kilku miesięcy staramy się o dziecko. Według tej Pani, może to oznaczać dwie rzeczy - albo że powiększył się, bo to może być wczesna ciąża (według moich obliczeń i testów tydzień po owulacji), albo przygotowuje się już do złuszczenia - miesiączki (chociaż planowo za ponad tydzień powinna wystąpić). A to wynik USG: Trzon macicy bez patalogii, AP - 36mm, E - 10mm. Jajnik prawy 41x25 mm z pecherzykiem śr. 13 mm. Jajnik lewy 34x22 mm. Zastanawiam się więc, czy to rzeczywiście może być ciąża, bo na test jeszcze za wcześnie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w opisanym przypadku zgodziłabym się z Panią Ginekolog - być może jest to wczesna ciąża. Tydzień po owulacji to zbyt wcześnie, aby odpowiedzieć na Pani pytanie. Proszę uzbroić się w cierpliwość i ok. tydzień po spodziewanym terminie miesiączki zrobić test ciążowy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.