Czy powiększony węzeł szyjny może świadczyć o nowotworze?

Witam serdecznie od kilku miesięcy mam powiększony węzeł szyjny po prawej stronie czuje ból żyły jak dotykam tego miejsca czuje ruchomy węzeł chłonny morfologia wyszła ok lekarz powiedział że to nic takiego ale ja się boje bo obok niego wyczuwam drugi. Czy to rak? Błagam o odpowiedź bo wariuje.

Lek. Wojciech Zygmunt

Takiego typu limfadenopatia najczęściej jest objawem bezobjawowej infekcji lub występuje po przebyciu infekcji. Jeżeli węzły są bolesne, przesuwalne i niewielkie, to najczęściej nie mają nowotworowego charakteru. Jeżeli powiększenie będzie się utrzymywało przez najbliższe tygodnie, polecam kolejną wizytę u lekarza. Pozdrawiam i życzę zdrowia.