Czy powikłania poszczepienne powodują autyzm?

Co z tym auttyzmem?? na początku tego roku na str netu bylo napisane: Udowodniono w koncu ze szczepionka MMr powoduje autyzm. Czy ktos wreszcie odpowie na to pytanie czy naprawdę powikłania poszczepienne powodują autyzm. Wiele osob po 18miesiacu po podaniu szczepionki MMR zauważyło zmiany w zachowaniu swoich dzieci!!! Komu wierzyc w końcu!!! W co wierzyc jak na necie jest wiele sprzecznych odpowiedzi!!!!! Kto w koncu pisze prawdę!!!!!!!!

Magdalena Mroczek

Witam, w chwili obecnej nie udowodniono związku między szczepionką na MMR a autyzmem (badania opublikowane dotychczas zostały oddalone ze względu na to, że były nierzetelne lub prowadzone na zbyt małej grupie dzieci). Po szczepieniach mogą wystąpić niepożądane odczyny poszczepienne, ale m to miejsce rzadko i nie są one poważne. Obecnie szczepionka MMR jest obowiązkowa wg. polskiego kalendarza szczepień.

Witam. Szczepienia ani też powikłania poszczepienne nie powodują autyzmu. Mogą jednak powodować nagłe pogorszenie funkcjonowania dziecka, które już autyzm miało (być może, że do momentu szczepienia jeszcze nie zdiagnozowany).
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

www.logo-ped.gda.pl