Czy powinienem całkowicie odstawić alkohol?

Mam problem z kontrolą picia alkoholu. Często jest tak że przed piciem mówię sobie że piję tylko trochę a potem gdy już zacznę i wypiję za dużo nie mogę odmówić. Często gdy mocno się upiję zachowuje się irracjonalnie. Słowami krzywdzę bliską mi osobę. Na drugi dzień niewiele pamiętam. Nie wiem czy jest jakiś sposób aby zapanować nad kontrolą picia. Czy może całkowicie powinienem odstawić alkohol. Nie wiem czy konieczna jest mi porada psychologa ale czuje że sam mogę sobie z tym nie poradzić.

Witam,

polecam kontakt ze specjalistą. Rozmowa z psychologiem pomoże Panu ocenić sytuację, także w celu sprawdzenia, czy ma Pan inne możliwości odzyskania kontroli w inny sposób niż zrezygnowanie z alkoholu. Będzie miał Pan okazję przyjrzeć się swojemu życiu, motywacjom, które kierują Pana postępowaniem, a także temu, jaką rolę w Pana życiu dogrywa alkohol. Jeśli dotyczy Pana uzależnienie od alkoholu, terapia zdecydowanie odegra dużą rolę w poradzeniu sobie z tym problemem.
To, że zadaje sobie Pan te wszystkie pytania, świadczy że jest Pan bardzo świadomą osobą, co zdecydowanie pomoże Panu stawić czoła problemowi.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Dzień dobry, polecam kontakt z psychoterapeutą uzależnień - podczas wstępnej konsultacji przedstawi pan swoją sytuację związaną z używaniem alkoholu, historię używania alkoholu oraz reakcje po spożyciu. Specjalsita zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Zachęcam do skonsultowania się ze specjalistą terapii uzależnień, który zdiagnozuje jak głęboki jest pana problem z alkoholem (picie szkodliwe czy uzależnienie?) To, co pan pisze, wskazuje na duże prawdopodobieństwo uzależnienia, a w takim wypadku sensowne jest całkowite odstawienie alkoholu i podjęcie terapii, aby poznać sposoby radzenia sobie z głodem alkoholowym, nauczyć się odmawiania picia i unikania sytuacji związanych z obecnością alkoholu.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Dzień dobry,
Właściwie to sam sobie Pan odpowiedział na swoje pytania. Proszę zauważyć dwie rzeczy. Pisze Pan, że nie wie czy jest sposób na to by zapanować nad kontrolą picia. Zapanowanie i kontrola to jedno. Wygląda na to, że już nie kontroluje Pan swojego picia. Druga rzecz - pisze Pan, że sam sobie nie poradzi.
Proszę udać się na konsultację do terapeuty uzależnień. I gratuluję, że odważył się Pan już poniekąd przyznać do problemu.
Życzę powodzenia!