Czy powinienem dzień przed badaniem nie brać tego leku?

Wkrótce mam wykonać badanie EEG, jednak stale przyjmuję lek trittico w dawce 50mg, który działa sedatywnie na OUN (pomaga usnąć, rano czuję się wyspany). Nie jestem pewien czy powinienem dzień przed badaniem nie brać tego leku czy normalnie dalej go brać? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam!
Nie widzę potrzeby odstawiania Trittico, wystarczy poinformować badających o fakcie przyjmowania i dawce leku. Podawanie tego leku można traktować jako formę prowokacji chemicznej - może on obniżać próg pobudliwości drgawkowej. Chyba, że zlecający kategorycznie życzy sobie badanie bez leków - wówczas należy zrobić tygodniową przerwę pomiędzy odstawieniem leku i wykonaniem badania (Trittico działa dobę i utrzymuje się dość długo w organizmie).
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.