Czy powinienem przed testem włączyć do diety unikane produkty?

Witam, jakiś czas temu wykonałem test na nietolerancje pokarmowe IgG 1-4(elisa) od tej pory jestem na diecie z wykluczeniem części produktów. Ze względu na dalsze występowanie objawów, chciałbym rozszerzyć diagnostykę, jeśli teraz wykonam test, to czy będzie miarodajny ? czy powinienem przed testem włączyć do diety unikane produkty ? Dziękuję i Pozdrawiam

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Wymagania laboratorium co do składników potencjalnie alergizujących to najczęściej 10-14 dni, ale warto wcześniej sprawdzić w tym, w którym będzie Pan robić badania.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

Jeśli pacjent choruje na celiakię to bezwzględnie nie wolno do diety włączać produktów zawierających gluten. W innym przypadku rozszerzoną diagnostykę należy wykonać bez włączania produktów eliminowanych. Jeśli występują inne nietolerancje niż te badane wcześniej, przeciwciała i tak się pojawią.