Czy powinienem się martwić brakiem polucji nocnych?

Mam 18 lat a nie miałem jeszcze ani razu polucji nocnej. Czy jest w tym coś złego ? Jak czytałem na internecie to jedni uważają że to oznaka braku prawidłowego rozwoju a inni że po prostu niektórzy nie mają i to normalne. Dodam że od czasu do czasu masturbuje się lub uprawiam petting - około 1 -3 razy w tygodniu. Czy powinienem się martwić brakiem polucji nocnych ?

Witaj, rozumiem Pana dezorientacje różnymi opiniami, jednak nie ma tu powodów do zmartwień. Nie wszyscy młodzi mężczyźni doświadczają polucji, nagromadzone nasienie uwalnia się poprzez masturbację, petting, kontakt seksualny lub polucje nocne. pozdrawiam serdecznie Marta Ptaszyńska

Nie ma powodów do niepokoju. Aktywność seksualna (petting, masturbacja) "wygasza" u Pana wystepowanie polucji. Pozdrawiam. JW, seksuologia.com